DOKTORUNUZ DİYOR Kİ

Okul Servisleri çocuklarımızın sağlığını tehdit ediyor.

Yapılan araştırmalarda, toplu taşıma araçlarının, bir tuvalette bulunanlardan hiç de az olmayan her çeşit mikrobu ve hastalığı barındırdığı, bulaştırabildiği, kapı kollarında, koltuklarda ve zeminde milyonlarca bakteriye zemin oluşturduğu ifade edilmektedir.

Dokunma, hapşırık ve öksürük ile her yere, havaya yayılan virüsler, solunum yolu ve el temasıyla, havalandırma cihazlarının da yardımıyla araç içindeki herkese bulaşabilir.

Mikroplar bulaştıkları insanlarda belirli bir kuluçka dönemini geçirdikten sonra etkili olmaktadır. Mikrop bulaşmış çocuklar, farkına varmadan bindikleri servislerde ve gittikleri okulda ve evlerine bu virüsleri taşımaktadırlar.

Bu virüsler üst solunum yolu enfeksiyonları, grip, nezle, soğuk algınlığı, sinüzit, bademcik iltihabı, dış kulak iltihabı, bronşit hatta ölümcül zatürreye bile neden olabilen hastalıklara sebebiyet vermektedir

Servise binen hastalıklı bir çocuk, okuldaki bütün çocukları hasta edebilir.

Yapılan araştırmalar, bilhassa anaokulu ve ilkokul dönemi çocuklarının, aileleri tarafından hastalık kaygısı nedeniyle bir süre okuldan alındıkları ve eğitimlerinden geri kaldıklarını gösteriyor.

Hastalığın oluşmasını, gelişmesini ve vücuda girmeden, salgın hale gelmeden engellenmesi için, çocuklarımızı taşıyan servis araçlarının da mutlaka hijyenik hale getirilmesi şarttır.

Btm NanoClearAG-OTO mucizesi

Arabayı silmek, süpürmek, hijyen sağlamaz; mikrop, mantar ve virüsler üremeye devam ederler. Dokunulan her yer milyonlarca mikrop, mantar virüsle kaplıdır.

Mevcut temizleme yöntemleri ile yapılan uygulamalar, bakterilerin suya, ve birçok temizlik malzemesine dayanacak yapıda olmaları, etil alkol gibi temizlik malzemelerinin de uçarak yok olmaları nedeniyle çok kısa süreli hijyen sağlayabilmektedir.

Temizlik ve hijyen için kullanılan kimyasalların birçoğu, ufak dozlarda alındığı takdirde bile alerjik ve kronik olarak kanserojendir. Bu kimyasallar ellere bulaşarak, yiyeceklerle beraber veya solunum yoluyla çocuklarımızın da vücutlarına girerler.

Servis araçlarının temizliklerinin arap sabunu gibi doğal temizleyiciler ile yapılması, antibakteriyel koruma için de, binlerce yıldır hastalıklardan korunmak için kullanılan gümüşün nano teknoloji ile üretilen, 3 ay kalıcı etkili ve yan etkisi olmayan dezenfektan ‘’Btm NanoClearAG’’ kullanmanızı tavsiye etmekteyim. Bu dezenfektanın havada uçusan patojenleri ve istenmeyen kokuları da kendisine çekerek yok etme özelliği vardır.

Servislere çocuklarımızı emanet etmeden, çok temiz görülseler bile, antibakteriyel temizlik yapıldığı hakkında belge istenmesi şarttır.

En azından tüm bunlara dikkat ederek, geleceğimiz olan çocuklarımızın daha sağlıklı ortamlarda büyümelerini sağlayabiliriz.

 

Uzman Doktor SEMİH GÖKART
semih@nanoclearag.com