KURUMSAL HİJYEN

NanoClearAG İle Nano Gümüş Mucizesi Ofislerinize Geliyor!

İş yerine giren herkes kendi mikroplarını getirir ve bırakır. Gripli, veremli, mantarlı, öksüren, burnu akan, elinde, üstünde milyarlarca bakteri, virüs taşıyan insanların girdiği iş yerleri, mikro organizmaların en kolay bulaşabildiği ve etkili olduğu alanlardır. Hapşırık ve öksürük ile havaya yayılan virüsler, solunum yolu ve el temasıyla , havalandırma cihazlarının da yardımıyla iş yerindeki kişilere bulaşır. Bu virüsler üst solunum yolu enfeksiyonları, grip, nezle, soğuk algınlığı, sinüzit, bademcik iltihabı, dış kulak iltihabı, bronşit hatta ölümcül zatürreye bile neden olabilen hastalıklara sebebiyet vermektedir.

Mikroplar bulaştıkları insanlarda belirli bir kuluçka dönemini geçirdikten sonra etkili olmaktadır. Mikrop bulaşmış vatandaşlar farkına varmadan bindiklri araçlara, gittikleri her yere, evlerine bu virüsleri taşımakta, iş arkadaşları, ailesi ve temas ettiği herkes risk altına girmektedir.

Türkiye'de de her yıl yüzbinlerce vatandaşımızın gribe yakalanması yüksek ilaç ve hastane harcamalarını gerektirmekte, işyerlerinde iş gücü ve dolayısı ile üretim kaybı nedeniyle büyük ekonomik kayıplar meydana gelmektedir.

İşyerlerinde grip nedeniyle işe gelmemenin maliyeti her kuruma göre değişmekle birlikte endüstriyel alanda grip sebebi ile 3-7 gün boyunca işe gelmeyen bir işçinin verdiği zarar, kendisine ödenen maaş + üretim kaybı + o sürede nakite çevrilemeyen hammadde tutarının verdiği zarar kadardır. Servis hizmeti veren sektörlerde ise ana kayıp işe gelmeyen kişiye ödenen maaş ve yerine getirilemeyen hizmet getirisinin toplamıdır. Yapılan uluslararası araştırmalarda gösterilmiştir ki kış mevsiminde işe gelinmeyen günlerin %31'inden, bütün yıl boyunca işe devamsızlığın ise %10-12'sinden grip sorumludur.

İş yerlerinin, hastalıkların yayılmasında da çok önemli rolü vardır. Çünkü dokunulan her şey mikrop, mantar virüsle kaplıdır. İş yerlerini elektrik süpürgesi ile süpürmek, silmek hijyen sağlamaz. Mikrop, mantar ve virüsler üremeye devam ederler. Mevcut temizleme yöntemleri ile yapılan uygulamalar, bakterilerin suya, antibiyotiğe ve birçok temizlik malzemesine dayanacak yapıda olmaları, etil alkol gibi temizlik malzemelerinin de uçarak yok olmaları neden virüsle kaplıdır.

Hastalığın belirtileri ortaya çıktıktan sonra tedavi edilmesi yerine, hastalığın oluşması, gelişmesi ve vücuda girmeden, salgın hale gelmeden engellenmesi şarttır. Bunun için yaşam alanları, iş yerleri antibakteriyel hale getirilmelidir.

Sizleri dünyanın en ileri teknolojisi kabul edilen ‘’Nano Teknoloji’’ ile üretilen, çevre dostu, mucizevî bir antibakteriyel dezenfektan olan NANOCLEARAG ile tanıştırmak istiyoruz.

İŞ YERİNİZE ‘HİJYEN’ PLAKETİ TAKARAK FARKLILIK YARATABİLİRSİNİZ.

Mikrop Kaynayan Bankalar ;

Hastalıklı veya mantarlı biri şubeye girmişse, ATM’ ye dokunmuşsa, öksürmüşse, elini bir yere sürmüşse, mutlaka çevresine hasta yapacak mikroplar, virüsler ve mantarlar bırakır. Koltuklar, sandelyeler, halılar, para sayma makinaları, bankolar, mikrop, virüs ve mantar üretmeye başlar. Bir bakteri, çok hızlı bir şekilde bir haftada, 1 trilyon adete kadar çoğalabilmektedir. Aynı zamanda, bakteri, mikrop, mantar kaynayan şubeler, koku yaymaya da başlar.

ATM’ lerin tuş ve ekranı üzerinde yapılan tahlillerde, önemli bir bölümü insan vücudunda da bulunan, nadiren hastalıklara yol açan mikroorganizmaların yanı sıra, çeşitli ciddi hastalıklara yol açacak çok sayıda mikroorganizmalara da rastlanmıştır. İncelemelerin yüzde 15’inde, “Non fermenter gram negatif basil”, yüzde 8.75’inde “Gram negatif enterik basil” adlı dışkılarda bulunan mikroplar bulunmuştur. Tuvalet ihtiyacını gideren bir müşteri ya da bu kirliliğin bulunduğu bir eşyayla temas eden kişi, ATM aracılığıyla bu mikrobu da yaymaktadır.

Yapılan tetkiklerde, bankamatiklerde, zatürre ve menenjite yol açabilecek ‘streptecoccus pneumoniae’, cilt hastalıkları, apse ve akciğer rahatsızlıklarına yol açan ‘MRSA’ ve küf mikropları görülmüştür.

Tahlillerin, yüzde 71’de “Micrococcus”, yüzde 60’ında “KNS”, yüzde 26’sında “Streptococcus”, yüzde 33’ünde ‘Gram pozitif basil’, yüzde 25’inde ‘Gram pozitif difteroid basil’, yüzde 18’inde “Neisseria” mikroorganizmaları tespit edildiği ifade edilmektedir.

Her bankacının ihtiyacı NanoClearAG , spreyleme yapılarak uygulanır. Nano gümüş sis gibi yayılarak ortama yapışır. Tekstil ürünleri(halı-koltuk vs.) üzerinde asgari, üç aya, mobilyalara ve çevreye yapışan nano gümüşler ise boyanana veya tekrarlı silinene kadar etkilidir. Ter, vücut ve sigara kokusunu yok eder.

Parlak yüzeyler, ATM, para sayma makinaları, büro aletleri, bankolar, masalar, kapı kolları, trabzanlar, asansör düğmeleri bir beze hafifçe nano gümüş dökülerek silinirse, uzun bir süre için antibakteriyel hale gelirler. NanoClearAG personeli ve müşteriler için uzun süreli koruma sağlar. 300cc spreyle 30 m2 bir alanı yaklaşık altı ay süre ile antibakteriyel ve kokusuz hale getirebilirsiniz.

ATM’ler, para sayma makinaları gibi çok sayıda insanın çıplak elle dokunduğu yerler, NanoClearAG ile haftada bir silinmesi yeterli olacaktır.

Hastalanan personel sayısı azalacağı için, çalışma verimliliği ve müşteri memnuniyeti de artacaktır. Dezenfektan giderlerinizde de önemli ölçüde tasarruf sağlanacaktır.

Restuarantta Ortam Dezenfeksiyonu;

Restuaranta giren herkes kendi mikroplarını getirir ve bıraktığı, mikroplar mekanın her bölümüne, iklimleme cihazlarının da yardımıyla yayılır. Restuarant ortamı da bakterilerin üremesi için çok uygundur. Bunlar temas ve solunum yoluyla müşterilere ve personele bulaşır. Onlarda, grip, tifo gibi yüzlerce hastalığa sebebiyet verir.

Restaurantı elektrik süpürgesi ile süpürmek, masaları, sandalyeleri silmek, sadece zemin üzerindeki artıkları temizler. Hijyen sağlamaz. Mikrop, mantar ve virüsler üremeye devam ederler. Dokunulan her şey mikrop, mantar virüsle kaplıdır.

NEDEN NanoClearAG;

NanoClearAG sürekli hijyenik sağlamak zorunda olan restuarantlarda, en sağlıklı, uzun ömürlü ve çok etkili, antibakteriyel alan sağlamanıza yardımcı olur.

Duvarlar, tavan, kapılar, masalar, sandalyeler, musluk başları, kapı kolları, perdeler ve bütün eşyalar antibakteriyel özellik kazanır.

Restuarantta organik nedenli, yemek, ter, ayak, vücut kokuları oluşmaz. Havada asılı kalan koku monokülleri de NanoClearAG nin mıknatıs özelliği ile duvarlara yapışarak yok olur.

Restuaranta sıkacağınız kimyasal dodorant veya parfümlerin kokusunu engellemez.

Nano gümüş yaklaşık olarak bakterilerden 100, virüslerden 10 kat daha küçüktür. Bu nedenle klima filitrelerden hava geçecek, ancak, bakteri ve virüsler geçemeyecektir. Havada bakteri sirkülasyonu olmayacak, istenmeyen organik kokular da kaybolacaktır. Klimalar havadaki kötü kokuları, bakteri ve virüs ve küf sporlarını emerek yok eder. Kaliteli ve bakteri, virüslerle kirlenmemiş hava üfler.

Ortamdan bulaşan bakteriler gıdalarda çürüme ve bozulma yaparlar. Dezenfekte edilmiş bir alanda gıdalar daha uzun süre dayanırlar.

NanoClearAG, alkol, amonyak, antibiyotik ve triklozan veya başka bir kimyasal içermez. İnsan sağlığına, hayvanlara ve bitkilere zarar vermediği, alerji yaratmadığı belgelenmiştir.

NanoClearAG yerel yönetmelikler ve 67/548/EEC uyarınca tehlikeli olarak sınıflandırılmamıştır. NanoClearAG çok uzun ömürlü ve ekonomiktir. Kısa ömürlü, çoğu insan sağlığına zararlı kimyasallarla sık sık dezenfektasyon yapma, antibakteriyel perde, halı vs. almak zorunda kalmazsınız. Uygulanması da çok kolaydır.

Restuarant hijyeninde devrim niteliğinde olan , işletme giderlerinizde büyük tasarruf sağlayan nano teknoloji ürünü NanoClearAG’yi rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Restuarantlarda yapılacak hijyen uygulamaları, müşterilerin sağlığının korunmasında ve işletmenin iyi imajının sürdürülebilirliğinde çok önemlidir. Restuarantın kapısına ‘HİJYEN ‘ levhası asarak müşterilerinize ve personelinize verdiğiniz önemi vurgulayabilirsiniz.

Uygulama;

Mutfak bölümü dışında kalan restuarant alanında, 3 ayda bir, perdeler dışında, bütün örtüler çıkartıldıktan sonra 300 ml nanoClearAG ile spreylenerek dezenfekte edilir. Kısa bir süre nano gümüş iyonlarının yapışması beklendikten sonra ortam havalandırılarak hizmete açılır.

Deterjanla temizlenen yerler ve ihtiyaç duyulan alanlar tekrar spreylenir.

Mutfak bölümünde, yıkanan tabaklar, kaşıklar, tavalar vs direk olarak gıda maddelerinin değdiği, yıkanan aletler hariç, tavanlar, duvarlar, buzdolapları, dolaplar ve bütün eşyalar spreylenir.

Klima santraları, klima kanalları, menfezlere, hava üfleyen bütün kanallara uygulama yapılmalıdır. 3 ayda bir filitreler çıkartılmalı, yıkanmalı kurutulduktan sonra spreylenmelidir.

Personel ter kokmasın

Garsonların ve diğer personelin ter kokuları bütün müşterileri çok rahatsız eder. İşletmenizin itibarını lekeler. Müşteri kaybedersiniz.

İnsanlar doğal olarak en büyük partikül dağıtıcısıdırlar. Personelin önlüklerine ve gömleklerine sıkılacak NanoClearAg önlüğü yıkanana kadar antibakteriyel hale getirir. Kıyafette olan ve çevredeki mikroorganizmaları kendine çekerek öldürdüğü gibi personelin ter, sigara ve diğer istenmeyen kokularını da yok eder.

Güzellik Salonları, Klinikler

Enfeksiyon bulaşma riskini ortadan kaldırmalısınız.

Salonları süpürmek, silmek hijyen sağlamaz. Mikrop, mantar ve virüsler üremeye devam ederler. Dokunulan her şey mikrop, mantar ve virüsle kaplıdır.

Hapşırık, öksürük ile havaya yayılan mikroorganizmalar, solunum yolu ve el temasıyla, havalandırma cihazlarının da yardımıyla müşterilerinize ve personelinize bulaşır.

Mikroorganizmaların vücuda girmeden, ortam dezenfeksiyonu ile engellenmesi şarttır.

UYGULAMA

* Genel temizlik yapılır. Duvara yapışmış demirbaşlar, spreyin ulaşabilmesi için öne çekilir. Dolapların kapakları açılır, 300 ml NanoClearAG ile spreyleme ile mikroorganizmaların barınabileceği dezenfekte edilmemiş hiçbir yer bırakılmaz Kurumunuza ‘Nano teknoloji ile hijyenik hale getirilmiştir.’plaketi takabilirsiniz.

Spor Salonlarının Dezenfeksiyonunda Kesin Çözüm.

Spor alanlarını süpürmek, silmek hijyen sağlamaz. Mikrop, mantar ve virüsler üremeye devam ederler. Dokunulan her şey mikrop, mantar ve virüsle kaplıdır.

Hastalığın belirtileri ortaya çıktıktan sonra tedavi edilmesi yerine hastalığın oluşması, gelişmesi ve vücuda girmeden, salgın hale gelmeden engellenmesi şarttır. Bunun tek yolu ise, BTM NanoClearAG nano gümüş mucizesinin uygulanmasıdır.

BTM NanoClearAG ile;

Duvarlar, yerler, kapılar, masalar, sandalyeler, spor aletleri, bütün eşyalar uzun süreli (3 AY) antibakteriyel özellik kazanır. Sporcular, temas ve solumun yoluyla bulaşacak grip, mantar vs. gibi bulaşıcı hastalıklardan korunur. Ter, rutubet gibi ortam kokuları, mikroorganizmaların ölmeleri ve tekrar üreyememeleri nedeniyle yok olur veya çok azalır.

 

Sporcuların hijyeni;

Giyilmeden önce giysilere, formalara sıkılacak BTM NanoClearAG ile giysiler deterjanla yıkanıncaya kadar, antibakteriyel ve koku giderici özelliği kazanır. Terlersiniz ancak kötü kokmazsınız. Böylece, vücudunuzun doğal işleyişine bir zararı olmaz.

BTM NanoClearAG yaralanmalarda da, enfeksiyon kapma riskinini azaltır. Ter, sigara ve diğer istenmeyen kokuları yok eder. Parfüm kokusunu ise engellemez. Ayakkabıların içine sıkılırsa, uzun süreli olarak ayaklardaki koku, kaşıntı ve kızarıklığın yanı sıra mantarları, mayasılları da yok ederek, ayaklarda ferahlık sağlar.

UYGULAMA

* Genel temizlik yapılır. Duvara yapışmış demirbaşlar, spreyin ulaşabilmesi için öne çekilir. Dolapların kapakları açılır

* 300 ml NanoClearAG ile spreyleme ile mikroorganizmaların barınabileceği dezenfekte edilmemiş hiçbir yer bırakılmaz.

Klima santralleri, klima kanalları, menfezler gibi hava üfleyen bütün kanallara uygulanır. 300 ml lik sprey kullanarak 30 m2 , 1000 cc ek şişe alarak 150 m2 bir alanı, 3 ay antibakteriyel ve kokusuz hale getirebilirsiniz.

 

Klimanızı Antibakteriyel Yapın

İşyerlerindeki klimaların filtre sistemlerinde kondanse hale gelen buharın oluşturduğu nemli ortamda üreyen bakteri, mantar ve küfler, klima aracığı ile ortam havasına dağılır. Mekan içindeki kişilerde üst solunum yolu enfeksiyonlarına neden olabilir. Klimaya bağlı gelişebilecek üst solunum yolu enfeksiyonları, grip, nezle, soğuk algınlığı ile kendini gösteriyor, orta vadede sinüzit, bademcik iltihabı, dış kulak iltihabı, zatürre ve bronşite, lejyoner, kimi zaman ölümcül zatürre ataklarına bile neden olabiliyor.

Mikrobiyologlarca, Avrupa’da, arabaların içi ile bagajlarında yapılan araştırmalarda, arabalarda bulunan mikropların bir tuvalette bulunanlardan hiç de az olmadığı, mikropların bizimle seyahat ettiklerini, araçta seyahat eden herkesin kendi mikroplarını getirdiğini ve bıraktığını, mikropların araçlara havalandırma, ısıtma bölümlerinden de girdiklerine dikkat çekmektedirler.

Antibakteriyel özelliği olmayan ev ve araba klimaları , sürekli patojen üreten bir cihaz haline gelmektedir.

Uygulama;

1-Evler, işyerleri, salonlar;

Klimaların, filitreleri çıkartılmalı, yıkanmalı, kurutulduktan sonra spreylenmelidir. Klima santralları, klima kanalları, menfezler, hava üfleyen bütün kanallara uygulanır.

2-Otolar;

Arabanın klimasının filitresi çıkartılır ve yıkanır. Kurutulduktan sonra iyice spreylenerek yerine takılır.

Araba içinde klimanın hava üflediği tüm kanallar açılır. Araç içi devri daim aktif hale getirilir. Aracın tüm camları kapatılır. Aracın içi spreylenir. Araç ve ılık olarak ayarlanan klima çalıştırılarak dışarı çıkılır. 10 dakika kadar beklenir. Kapılar açılır, araba havalandırılır.

BTMNanoClearAG , filitreye gelen ayak, ter, küf, rutubet gibi organik kökenli kokularla birlikte, aralarında sigara kokusu da dahil bazı kimyasal kokuları da yok eder.

Lejyoner hastalığı Legionella pneumophila olarak adlandırılan bakterinin neden olduğu bir akciğer infeksiyonudur. Halk arasında 'zatürre'' olarak bilinir.

Legionella bakterisinin 48 türü ve 70 ayrı serolojik olarak tespit edilebilen çeşidi vardır. Bu 48 tür içinde, insanlardaki hastalığın yüzde doksan oranında etkeni Legionella pneumophila'dır. Bakteri 0-63 derece arasında canlı kalabilir. Hastalık bulaşmış sular ve hava yolu ile yayılır.

BTMNanoClearAG nin Legionella pneumophila üzerindeki antimikrobiyal etkisinin % 99.999 olduğu labaratuar testlerinde belgelenmiştir.