KASIM 2014

 

Ter Kokusundan Kurtulmak İçin Kansere Davetiye Çıkarmayın!

Son dönemde özellikle kadınlarda görülen meme kanseri ve bundan kaynaklı ölümlerin artışına dikkat çeken uzmanlar, terletmeyen deodorant kullanımının kanser riskini yükselttiğini belirtti. Uzmanlar uyardı: “Ter kokusunu engellerken kansere davetiye çıkarmayın. Terden ve kötü kokulardan kurtulmak için nano gümüş gibi doğal yöntemlerden faydalanın..!”

Türkiye’de her yıl 100 bin kişinin kanserden öldüğünü açıklayan uzmanlar, güzelleşmek uğruna kadınları kansere davetiye çıkarmamaları konusunda uyardı. TÜBİTAK’a göre, kişisel bakım ürünlerinde bulunan kimyasal maddelerin 884’ünün zehirli olduğunun tespit edildiğini, 146’sının tümöre, 218’inin üreme bozukluğuna, 376’sının ise deri ve göz tahrişine neden olduğunun belirlendiğini belirten Uzman Dr. Semih Gökart, son dönemde özellikle kadınlarda görülen meme kanserine ve bu alandaki ölüm oranlarının artışına dikkat çekti.

Kadınlara, “dünyada kanser olan her dört kadından biri meme kanseri ve terletmeyen deodorant kullandığımız sürece kanser riskiniz yüksek. Kansere davetiye çıkarmayın” çağrısında bulunan Uzman Dr. Gökart, “Kanserden korunmak için günlük hayatımızda kullandığımız kimyasallar yerine doğal ürünlere dönmek lazım. Ter kokusunu engellemek için vücudunuzun toksit maddeleri atma sürecini tıkayarak kansere davetiye çıkarıyorsunuz” dedi.

Ter, sigara ve istenmeyen kokulara doğal çözüm!

Vücudun doğal bir süreci olan terden ve istenmeyen kötü kokulardan kurtulmak için doğal bir yöntem olarak ‘nano gümüş’ içerikli Btm NanoClear AG’yi tavsiye eden Semih Gökart, “Btm NanoClear AG ile sağlığınıza zarar vermeden, bakterileri öldürerek, kötü koku oluşmasını engelleyebilirsiniz. Btm NanoClear AG giysinize de uygulanabilir ve ter, sigara gibi istenmeyen kokulardan kurtulabilirsiniz” açıklamasını yaptı.

Editöre not: Uluslararası Kanser Ajansı güncel verilerine göre, kadınlarda meme kanser görülme sıklığı yüzde 20, meme kanserinden ölümlerin oranı ise yüzde 14 arttı. Meme kanseri kadın kanserleri içinde en fazla görülen ve ölüme neden olan tür olarak gösteriliyor. Dünyada kanser olan her dört kadından birinde meme kanseri görülüyor. Ter önleyici deodorantlarda kullanılan kimyasallar, iç salgı bezlerini oluşturan sistemi etkileyerek hormon dengesini bozarken az miktardaki dozu bile, meme ve prostat kanserlerinin artmasına, kısırlığa yol açabiliyor.