EKİM 2014

 

Hastalık Kapacak Diye Korkmayın, Çocuğunuzu ‘Nano Gümüş’ İle Koruyun!

Çok temiz görünen okullarda bile bakteri sayısının halka açık tuvaletler ile aynı seviyeye ulaşabildiğine ve salgın hastalıklara davetiye çıkarıldığına dikkat çeken uzmanlar; okul, kantin, okul servisi gibi alanların ameliyathane kadar hijyenik hale getirilmesi gerektiğini açıkladı. Uzmanların önerisi ise nano gümüş içeren Btm NanoClear AG…

Havaların da soğumasıyla arkadaşlarından hastalık kapar endişesiyle çocuklarını okula göndermekten çekinen velilerin imdadına ‘Btm NanoClear AG’ yetişti. Kullanıldığı ortamda 3 aya varan süreyle tam koruma sağlayan Btm NanoClear AG ile çocukların okul, servis ya da kantin gibi ortamlarda bulaşıcı hastalıklara yakalanma ihtimali minimuma inerken hijyen sağlamak için kullanılan kimyasalların çocuklarda yaratabileceği alerji ve kanser gibi kronik riskler de ortadan kalkıyor.

Çok temiz görünen okullarda bile yapılan bakteri sayımlarında tespit edilen rakamların halka açık tuvaletler ile aynı seviyeye ulaşabildiğine dikkat çeken Uzman Dr. Semih Gökart, “Mevcut yöntemler kullanılarak yapılan temizlemelerde, bakteriler birçok temizlik maddesine dayanacak yapıda olduğu, etil alkol gibi ürünler de uçarak yok olduğu için sadece çok kısa süre hijyen sağlar. Oysa bakteri, mantar ve virüslerin hızla üremesini önlemek için okul, kantin, okul servisleri gibi alanlar ameliyathane kadar hijyenik hale getirilmeli” dedi.

Salgın haline gelmeden önlem alın!

Hastalıkların belirtileri ortaya çıktıktan sonra tedavi edilmesi yerine, hastalığın oluşmadan ve salgın hale gelmeden engellenmesinin önemini vurgulayan Gökart, başta okullar olmak üzere kalabalık alanlarda hijyenin sağlanması konusunda şu tavsiyede bulundu: “Okulların günlük temizlikleri su, arap sabunu gibi doğal temizleyiciler ile yapılmalı. Antibakteriyel koruma için de, 3 ay süre ile etkisi devam eden ve yan etkisi tespit edilmeyen, içeriğinde kimyasal madde bulunmayan nano gümüş dezenfektan ‘Btm NanoClear AG’ kullanılabilir.”

Doğru ve etkin hijyenin hastalıkların salgın hale gelmesini önlemenin yanı sıra çocukların eğitime devamlılıklarını artırma, ilaç, hastane harcamalarını azaltma gibi hem aile bütçesini hem de ülke ekonomisini olumlu yönde etkileyen özellikleri olduğunu da vurgulayan Uzman Dr. Semih Gökart, “Çocuklarımızı salgın hastalık ve başta alerji ile kanser olmak üzere kronik risklerden korumalıyız” uyarısını yaptı.

Editöre Not: 2002 yılından bu yana medikal ürünler alanında faaliyet gösteren grubumuz, 2008 senesinden itibaren Bilişim Teknik Medikal ve Bilgisayar Ltd. Şti çatısı altında Btm NanoClear AG ürünlerini geliştirmeye devam etmektedir. Nano teknoloji ile hijyen sağlama konusunda hayata geçirdiği ürünlerle sadece Türkiye’de değil yurtdışında da güçlü bir yer edinen grup, hedefini kaliteli, ucuz, yan etkisi olmayan ve uzun süreli hijyen sağlamak olarak belirledi. Grubun ürünleri hastane, okul, cami, toplu taşıma araçları gibi toplumun genel kullanımına açık her alanda kullanılabiliyor.